Využijte zdravotní účinky lapacha

Argentina, ale i řada dalších států jsou místy, kde je právě lapacho používáno jako velmi dobrá prevence, která souvisí s nádorovým onemocněním. Samozřejmě na toto téma proběhlo také několik pokusů, které měli za cíl skutečně zjistit, jak dokáže pomoci. Dnes samozřejmě jsou výsledky jasné, a tak je říci, že možností, v čem může lapacho pomoci, je poměrně dostatek. Jedná se o takzvané mravenčí dřevo, jak mnozí tuto rostlinu také nazývají a základní možností, jak její sílu využívat, je nápoj. Právě díky jeho pravidelnému pití tak máme jedinečnou možnost získat pro naše tělo unikátní kombinaci léčivých látek, které pomohou v řadě problémů. Navíc obsahuje takové látky, které žádná jiná rostlina mít nemusí.

lapachoLapacho se ale nazývá také jako Strom života, což také jasně směřuje k tomu, že dokáže pomáhat. Využívá se samozřejmě výhradně kůra, a to ta vnitřní. Ta má barvu fialovou, až načervenalou. Samotný strom poté nese název tabebuia serratifolia a po zkoumání vyšlo najevo, že paleta prospěšných látek a paleta možností, jak mohou pomáhat, je rozhodně široká.

V první řadě to jsou určitě antioxidanty, které fungují nejenom jako látky, které odstraňují volné radikály, ale jedná se i o silná přírodní antibiotika. Také mají vliv na to, že lapacho posílí náš imunitní systém a tak je ideální v době nejenom chřipek. Stejně tak ale umí nastartovat produkci červených krvinek, díky čemuž zlepší zásobování vnitřních orgánů nezbytným kyslíkem. Dále snižuje hladinu krevního cukru a má vliv i na desítky dalších oblastí našeho života.

Velkou výhodou je mimo jiné také to, že lapacho a jeho konzumace nepřináší téměř žádné vedlejší účinky. V některých případech se sice může objevit drobná červená vyrážka, ale ta bývá velmi výjimečným projevem. V takovém případě stačí konzumaci vynechat a  problém je vyřešený. Není se tedy třeba bát skutečně pravidelných konzumací. Pojďme se tedy ještě podívat na další pozitiva, která pití tohoto nápoje samozřejmě přináší a proč je tedy lapacho stále oblíbenější po celém světě.

Využívá se třeba i po léčbě rakoviny, a to hlavně proto, že spustí automatickou očistu těla a tedy všechny metabolické procesy, kdy je z tělka vyloučeno vše, co v něm nemá co dělat,. Příkladem mohou být těžké kovy a volné radikály. Ideální, jak se zlepší i celkové fungování lidského metabolismu.

lapacho-pomeranc-orangeDále ale lapacho dokáže bojovat proti otokům a dalším zánětům, jelikož má i protizánětlivé účinky. Eliminuje také kožní problémy, jakými jsou různé drobnější vyrážky. Také má pozitivní vliv na to, aby se držela standardní hladina cukru v krvi, což ocení především diabetici.Vše ale doplňuje třeba i to, že stimuluje a zlepšuje krevní oběh a napomáhá fungování našeho srdce. Též přispívá proti tomu, abychom trpěli chudokrevností.

Doporučit daný nápoj je ale možné i tomu, kdy neprovozuje aktivní život, ale přesto nechce riskovat různé civilizační choroby a další negativa s nimi spojená. Je to ale také antibiotický účinek, v rámci kterého se zbavíme nemocí. A to nejenom v rámci pití daného nápoje, ale pomoci mohou také obklady z odvarů, nebo snad koupele v něm. Ty pomohou i při zánětech dýchacích cest, nebo velkých bolestech hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *