Le Touareg

Ochutnali jste a zamilovali jste si zelený čaj Gunpowder a zároveň máte rádi v čajích přídech máty? V tom případě byste si neměli nechat ujít čaj Le Touareg Organic.

Le Touareg Organic je směsí čaje tvořeného čínským zeleným čajem Gunpowder a marocké máty Nana. Jistě i vás zaujme sladká a zároveň hořká chuť tohoto čaje. Vychutnáte si ji, ať už jste velkým milovníkem čajů či teprve objevujete jejich kouzlo. Le Touareg Organic patří mezi povzbudivé čaje s přírodní silou.

Obecně o zelených čajích Gunpowder

Gunpowder představuje rozšířený čínský zelený čaj. Jeho název v překladu znamená „Střelný prach“. Nese si ho podle svého vzhledu. Jeho drobné kuličky skutečně vypadají jako kuličky střelného prachu.

Gunpowder má svou specifickou chuť s tóny ořechů či dubu. Jde o lehce kouřovou chuť a čaj je příjemně natrpklý. Ve světě je velmi populární a jeho obliba se významně rozšiřuje i u nás.

Gunpowder má světle zlatožlutý nálev a stejně jako ostatní zelené čaje má mnohé pozitivní účinky na lidský organismus.

Tradičně je Gunpowder z Číny, ale v současné době se k vám může dostat tento čaj i z jiných zemí, například ze Srí Lanky či Taiwanu.

Marocká máta Nana

Marocká máta Nana má pronikavé, ale zároveň jemné aroma. Jde o divoce rostoucí druh máty s velmi osvěžujícím účinkem. Jeho hlavní látkou je totiž mentolová silice. Používá se pro různé čajové směsi, nejčastěji právě pro čaj Touareg. Setkat se s ní můžete i v podobě náplně do vodní dýmky v některé z marockých čajoven. Využití má rovněž v potravinářském průmyslu při dochucování bonbonů a žvýkaček.

Marocká máta má své léčivé účinky. Pozitivně působí na žlučník a játra a celkově na trávicí ústrojí. Své využití má i při onemocnění horních cest dýchacích, při nadýmání a používá se i jako relaxační prostředek při aromaterapii.

Blíže o Le Touareg Organic

Le Touareg Organic si nese svůj název podle kmene Touaregů, což jsou nespoutaní a drsní kočovníci. Jde o berberský kmen, který kočuje po pastvinách především severní Afriky. Připravuje se nejen v Africe, ale i arabských zemích, Francii a Španělsku, ale i u nás si najde své příznivce. Někdy se s ním setkáte pod označením „marocký mátový čaj“.

Čínský zelený čaj Gunpowder s příměsí marocké máty Nana vás osvěží a vy si vychutnáte jeho sladkohořkou chuť s nádechem kouřové koncovky. Zároveň jsou složky čaje pěstované s ohledem na přírodní zemědělství. Proto si také nese své označení „Organic“. Čaj Le Touareg Organic má tmavě žlutý nálev.

Kromě zeleného čaje Gunpowder jako základu pro čaj Le Touareg se také někdy využívá zelený čaj Gun Mee neboli „Vzácné obočí“ (název dle tvaru zpracovaných lístků). Jde o mírně aromatický čaj hořko-sladké chuti s přídechem jemné bylinné vůně.

Příprava čaje Le Touareg Organic

Příprava čaje Le Touareg Organic není náročná. Vezměte 4 – 6 gramů směsi Le Touareg Organic a zalijte ji 300 ml vody o teplotě 70 až 80oC. Některé zdroje uvádějí teplotu vody okolo 95oC. Chuť čaje by se při této teplotě nijak významně lišit neměla. Doba louhování čaje je okolo 5 minut. Poté čaj sceďte a už si na něm můžete pochutnávat.

Čaj Le Touareg Organic se v zemích, kde je tradičním nápojem, podává se při různých slavnostních příležitostech.

Můžete ho pít teplý, ale výborným osvěžením bude jeho chlazená variace s kostkami ledu, zvlášť v letní dny ho oceníte.

Čaj můžete osladit, nejlépe třtinovým cukrem, ale pro doslazení se používá i med či karamel, případně obyčejný cukr.

Pozitivní účinky čaje Le Touareg Organic

Čaj Le Touareg Organic je oblíbený pro svou chuť, ale má i mnohé příznivé účinky na lidský organismus. Těmi nejčastěji uváděnými jsou:

  • doplnění některých minerálů a vitamínů
  • pomoc v boji s civilizačními nemocemi a příznaky stárnutí díky oxidantům v čaji
  • stimulace nervové soustavy a psychická vyrovnanost
  • snižování rizika kardiovaskulárních chorob
  • pomoc při snižování hladiny cholesterolu a krevního tlaku
  • příznivé působí na trávicí systém