Bezkofeinový rostlinný čaj? Červený rooibos!

Velmi zdraví bezkofeinový nálev z jihoafrického keře Aspalathus Linearis s obsahem velkého množství minerálů, antioxidantů a stopových prvků. Posiluje imunitu a mohou ho pít i děti, těhotné a kojící ženy. Po několik generací je tento čaj populární v Jižní Africe. Nyní je dovážen téměř do celého světa. Velmi oblíben je v USA, Německu, Švýcarsku a v poslední době také v Japonsku. Čaj je velice vhodný pro osoby, které si chtějí udržet svou váhu nebo dokonce zhubnout. Díky močopudnému účinku, kombinovanému s vlivem na lepší spalování tuků, a současně také mírným ovlivněním centra hladu v mozku, je oddalován vznik tohoto pocitu. Je to tedy ideální dietní nápoj. Navíc snižuje riziko zhoubného nádorového bujení. Díky jedinečnému složení má čaj blahodárný vliv na osoby s onemocněním srdce a cév, vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cukru v krvi nebo žaludečními potížemi.

Odkud pochází:

Tento čaj se pěstuje pouze na plantážích Jižní Afriky o celkové rozloze pouhých 25.000 hektarů.

Sklizeň:

První sklizeň je už za půl roku od výsadby. Pak je sbírán do vaků a drtí se. Listy prochází fermentací a získávají výraznou červenohnědou barvu.

Chuť:

Chuť je velmi osvěžující s lehce medovým aroma.

Barva nálevu:

Rudá

Kdy má být podáván:

Vzhledem k tomu, že čaj neobsahuje kofein, může být podáván v průběhu celého dne. Velmi vhodný je podávání před spaním, jelikož má uklidňující účinek, a při neurózách, stresu, úzkosti, podráždění, nespavosti nebo bolestech hlavy.

Příprava:

9 – 12 gramů vsypte do čajového filtru a přelijte jej 0,6 l vroucí vody. Louhuje se 4 – 6 minut. Podávat se může horký i vychlazený.