Čaj na hubnutí – který čaj skutečně pomáhá?

Jak přesně vám čaj může pomoci zhubnout?

Pijte čaj, abyste zhubli! Nebylo by to něco? Jednodušší už to být nemůže. Hrnek horkého čaje je ideálním nápojem k uhašení žízně, ke zvlhčení suchého hrdla nebo k zahřátí za chladné zimní noci. Existují však čaje, které mají ještě jeden skvělý účinek – pomáhají vám zhubnout. Tradiční čínské čaje, stejně jako zelený čaj, černý čaj, bílý čaj, čaj Oolong a čaj PuEr jsou skvělými pomocníky při hubnutí, pokud je pijete denně. Čajové lístky obsahují katechiny, které pomáhají tělu využívat tuky. Kromě čínských čajů podporuje hubnutí při pravidelné konzumaci také mátový čaj.

Nepijte Pu Erh Te před jídlem!

Z výše uvedených čajů na hubnutí jsou zelený čaj, bílý čaj a máta peprná chladné povahy, takže mohou být agresivní na žaludek, zejména pokud se pijí na lačno. Černý čaj a PuEr jsou teplé povahy, na žaludek působí jemně a při pití na lačno nemají žádný negativní účinek. U každého nápoje, včetně každého čaje, byste se však měli vyvarovat jeho nadměrného pití. Za nejvhodnější dobu pro podporu hubnutí se považuje jeden až dva šálky čaje po jídle. Je asi důležité poznamenat, že pokud se PuEr pije před jídlem, má opačný účinek: vede k přibírání na váze. Je to proto, že PuEr velmi dobře odstraňuje tuk z těla, což vede k větší chuti k jídlu a touze doplnit tělesný tuk. Jakkoli to může znít zvláštně. Kromě zeleného čaje, černého čaje, čaje oolong, bílého čaje, čaje z máty peprné a čaje puer jsou dobře známy následující dva bylinné čaje, které účinně podporují hubnutí.

Čaj Lotus Oolong

10 gramů lotosových listů + 5 – 10 gramů čaje Oolong (+ 2 gramy plodů hlohu, pokud je požadován silnější účinek) Již za dynastie Ming (datace) byly v Číně zaznamenány záznamy o tom, že lotosové listy jsou přírodním zabijákem tuků a starověké kultury did Asie a Blízkého východu dokonce používaly celou rostlinu lotosu (lotosová semena, lotosový kořen a lotosové listy) po více než 5000 let bez jakýchkoli vedlejších účinků. Vědci z korejského oddělení pro potraviny a výživu prokázali, že extrakt z lotosových listů zabránil vstřebávání tuků a sacharidů u obézních myší a že pomohl rychleji spalovat tuky. Čaj oolong je v kombinaci s lotosovými listy velmi účinný při hubnutí. Tento čaj však nezpůsobuje ztrátu chuti k jídlu ani průjem, jako to dělají mnohé jiné tablety nebo zázračné léky na hubnutí. Pokud chcete silnější účinek, můžete do čaje oolong přidat trochu sušených plodů hlohu. O hlohu je také známo, že podporuje trávení a bojuje proti tukovým buňkám, čímž zabraňuje obezitě. Hloh může také dodat čaji sladký nebo kyselý nádech.

Závěr k tématu čaje na hubnutí: Jak vidíte, čaj na hubnutí je docela dobrou volbou. Existuje celá řada přírodních čajů, které vám mohou pomoci dosáhnout vysněné hmotnosti. Rozhodně byste je měli vyzkoušet. Můj osobní oblíbený čaj na hubnutí je černý čaj Keemun. Má téměř čokoládovou chuť, když ho pijete se zázvorem!